Posted by on 23 maja 2018

Prawdopodobieństwo przestrzegania leczenia po początkowych 5 latach było stratyfikowane w zależności od liczby leków przeciwnadciśnieniowych (tj. Niższa adherencja była związana ze zwiększoną liczbą leków) .10-12 W drugim scenariuszu (najgorszy przypadek) pacjenci przestali stosować się do ich schemat leczenia natychmiast po początkowym pięcioletnim okresie. W trzecim scenariuszu (najlepszy 15-letni przypadek) pacjenci przestrzegali schematu leczenia i wykazywali efekty leczenia (w tym u pacjentów po zdarzeniu sercowo-naczyniowym), które utrzymywały się przez 15 lat, po czym wszyscy pacjenci natychmiast nie stosowali się do schematu leczenia . Wreszcie, w czwartym scenariuszu (najlepszy przypadek życia), pacjenci mieli uwarunkowane wiekiem SPRINT przestrzeganie próby i efekty leczenia, które utrzymywały się przez pozostały czas życia. Koszty
Obliczyliśmy całkowite bezpośrednie koszty leczenia w pozostałym okresie życia pacjentów. Koszty te obejmowały koszty związane z interwencją (tj. Leki, wizyty w biurze i monitorowanie laboratoryjne), z ostrymi i przewlekłymi chorobami sercowo-naczyniowymi, z poważnymi, poważnymi zdarzeniami niepożądanymi, oraz z podstawową opieką zdrowotną w leczeniu chorób niesercowo-naczyniowych (tabele S1 i Koszty leczenia zostały obliczone przy użyciu ważonego średniego kosztu leków generycznych stosowanych w SPRINT, dystrybucji zalecanych klas leków w SPRINT oraz kosztów hurtowych nabycia.6,13 Uzyskaliśmy koszty wizyt urządowych i monitorowania laboratoryjnego z harmonogramów za opłaty lekarskie i laboratoryjne od Centrów Opieki Medycznej i Medicaid.14,15 Pozostałe koszty obliczono ze wspólnych źródeł i podzielono na grupy według wieku i rozdzielono według rodzaju kosztów. 16-18 Wszystkie nakłady kosztowe zostały zawyżone do 2017 USD. Przyszłe koszty i QALY zostały zdyskontowane na poziomie 3% rocznie.
Wartości użytkowe wartości zdrowotnych
Wartości użytkowe, ogólna ocena dobrostanu w skali od 0 (śmierć) do (idealne zdrowie bez niepełnosprawności), odzwierciedlają stopień niepełnosprawności w stanach zdrowia. Uzyskaliśmy wartości użyteczności, które były specyficzne dla długoterminowego stanu zdrowia pacjentów, na podstawie wyników kwestionariusza samooceny 5-wymiarowej EuroQol Group (EQ-5D) z badania panelu wydatków medycznych dla przypadku podstawowego i wyników EQ-5D bezpośrednio zmierzone w SPRINT w analizie scenariuszowej. 20 Zdolności do stosowania i koszty zostały zastosowane w przypadku ostrych incydentów sercowo-naczyniowych i ostrego uszkodzenia nerek przez 4 tygodnie oraz w przypadku innych poważnych zdarzeń niepożądanych przez 2 tygodnie.1,21,22 Po wystąpieniu zdarzeń związanych z chorobami sercowo-naczyniowymi, nieprzydatność Kary i koszty zostały zastosowane w przypadku długotrwałych następstw.
Walidacja modelu
Oceniliśmy model ilościowo (tj. Porównaliśmy przewidywania modelu ze współczynnikami zdarzeń obserwowanymi w SPRINT) oraz wzrokowo (tj. Porównaliśmy skumulowane krzywe padania między obserwacjami SPRINT a prognozami modelu). Porównaliśmy przewidywane i obserwowane skumulowane częstości występowania i współczynniki ryzyka dla pierwotnego wyniku pierwszej śmiertelnej lub nieinwazyjnej choroby sercowo-naczyniowej podczas mediany obserwacji (3,3 roku) w SPRINT. W celu oceny długoterminowej porównaliśmy wizualnie prognozy modelu z łączną częstością występowania miażdżycowych zdarzeń związanych z chorobą sercowo-naczyniową w kohortach Framingham Heart Study.23
Analizy wrażliwości
Zmieniliśmy każdą wartość wejściową w modelu na prawdopodobny zakres w jednokierunkowych analizach wrażliwości, aby zbadać wpływ niepewności dotyczących poszczególnych wartości na wyniki