Posted by on 23 maja 2018

Elektroniczna dokumentacja medyczna (EHR) ma zasadnicze znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa pacjentów.1 Szpitale i pracownicy służby zdrowia szybko wdrażają EHR w odpowiedzi na amerykańską ustawę o odzyskiwaniu i ponownym inwestowaniu z 2009 r.2-4. Liczba certyfikowanych sprzedawców EHR w Stanach Zjednoczonych wzrosła z 605 , Od 6 do ponad 10007 od połowy 2008 r. Niedawne dowody wskazały na istotne i często nieoczekiwane zagrożenia wynikające z zastosowania EHRs i innych form technologii informacyjnych na temat zdrowia.8-12 Obawy te potęguje niezwykłe tempo rozwoju i wdrażania EHR. Dlatego należy rozważyć wyjątkowe zagrożenia dla bezpieczeństwa wynikające z zastosowania EHR wraz z potencjalnymi korzyściami płynącymi z tych systemów. W czasach, gdy instytucje koncentrują się w dużej mierze na spełnianiu wymagań dotyczących znaczącego wykorzystania , proponujemy wyraźniejsze wskazówki, aby te instytucje mogły dostosować działania związane z bezpieczeństwem pacjentów do działań wymaganych w celu wspierania bezpiecznego systemu opieki zdrowotnej z funkcją EHR .13 Zestaw celów bezpieczeństwa związanych z EHR, wzorowany na krajowych celach bezpieczeństwa pacjentów w ramach Wspólnej Komisji, może zapewnić organizacjom obszary, na których koncentrują się ciągłe ulepszenia infrastruktury, procesów i kultury organizacyjnej w miarę, jak dostosowują się do nowych technologii.
Wdrażanie EHR jest nadal wysoce niejednorodne w systemach opieki zdrowotnej i dostawcach, a ta heterogeniczność prowadzi do równie zmiennych skutków dla bezpieczeństwa pacjentów. Na przykład priorytety w zakresie bezpieczeństwa pacjentów w organizacji w trakcie wdrażania EHR różnią się od priorytetów organizacji, która używa w pełni zintegrowanego systemu EHR przez 5 lub więcej lat. Aby uwzględnić zróżnicowanie etapów wdrażania i poziomy złożoności w różnych obszarach praktyki klinicznej, proponujemy trójfazowe ramy dla opracowania celów dotyczących bezpieczeństwa pacjentów w zakresie EHR (e-PSG). Pierwsza faza ram, skierowana do wszystkich użytkowników EHR, ale w szczególności do ostatnich i przyszłych użytkowników, obejmuje cele mające na celu ograniczenie ryzyka, które są unikalne i specyficzne dla technologii14 (np. Technologia, która jest niebezpieczna z powodu niedostępnego lub wadliwego działania sprzętu lub oprogramowania). Druga faza odnosi się do problemów spowodowanych niewłaściwym wykorzystaniem technologii lub niewłaściwym wykorzystaniem technologii15. Ostatnia faza koncentruje się na wykorzystaniu technologii do monitorowania procesów i wyników opieki zdrowotnej oraz identyfikacji potencjalnych problemów związanych z bezpieczeństwem, zanim mogą zaszkodzić pacjentom. może położyć fundament pod rozwój e-PSG w kontekście opieki zdrowotnej z usługą EHR.
Cele
Faza 1: Problemy związane z bezpieczeństwem, unikalne dla technologii EHR
Tabela 1. Tabela 1. Ramy dla potencjalnych krajowych celów bezpieczeństwa pacjentów w zakresie EHR. Awarie urządzeń oraz katastrofy naturalne i spowodowane przez człowieka są nieuniknione. Potencjalne konsekwencje awarii EHR stają się coraz bardziej niepokojące, ponieważ wielkoskalowe systemy EHR są rozmieszczane w wielu obiektach w ramach systemu opieki zdrowotnej, często na szerokim obszarze geograficznym. Te szeroko rozproszone systemy mogą być ściśle sprzężone i błyskawicznie szybkie, ale to także oznacza, że nieprawidłowe działanie może szybko wpłynąć nie tylko na pojedynczy wydział lub instytucję, ale także na całą społeczność17. Ponadto, ponieważ działania takich systemów są często zdecentralizowane i stosunkowo nieprzejrzyste. użytkownikom końcowym 18 problemów uniknęło łatwego wykrywania i rozwiązania
[patrz też: leczenie endometriozy forum, wyposażenie stajni, medycyna estetyczna warszawa ]