Posted by on 27 września 2018

Umówienie się na wizytę z dzieckiem u logopedy, tak jak w przypadku każdego innego specjalisty współpracującego z Narodowym Funduszem Zdrowia, graniczy z cudem. Statystyki donoszą, że 70 procent wszystkich konsultacji to wizyty prywatne, opłacane z własnych środków podatnika. Z nieznanej nam jeszcze przyczyny, z roku na rok do logopedy w Warszawie zwraca się co raz więcej rodziców z dziećmi, celem zdiagnozowania czy proces rozwoju ich mowy przebiega zgodnie z normą. Budzi niepokój informacja, że w przypadku połowy osób dokonujących tej konsultacji, stwierdza się u dzieci do lat sześciu, stwierdza się zaburzenia ich komunikacji. Aktualnie, można je zniwelować tylko na drodze długotrwałej pracy na terapii. Biznes farmaceutyczny nie jest w stanie zaoferować magicznej tabletki, która mogłaby wyleczyć to zaburzenie rozwojowe. Im szybciej u dziecka zostanie zdiagnozowany problem z mową i rozpocznie ono terapię, tym większa szansa na całkowite pozbycie się tego zaburzenia, które może stanowić przyczynę dyskryminacji w szkole podstawowej.

Posted in: Bez kategorii

Powiązane tematy z artykułem: Logopeda Warszawa