Posted by on 4 grudnia 2018

Ich membrany były sztucznie rozrywane częściej (61 procent vs. 51 procent) i wcześniej (w ciągu jednej godziny od przyjęcia w 76 procentach, w porównaniu z 15 procentami w zwykłej grupie opieki). Więcej kobiet z grupy aktywnego leczenia otrzymywało oksytocynę (70 procent vs. 56 procent), a czas od przyjęcia do podawania oksytocyny był zazwyczaj o 2 godziny krótszy (3,7 vs. 6,0 godziny). Średnia maksymalna dawka podawanej oksytocyny była wyższa w grupie aktywnego leczenia (24,1 mU na minutę, w porównaniu z 7,4 mU na minutę w grupie zwykle stosowanej). Kobiety w grupie z aktywnym zabiegiem wymagały rzadziej stosowania znieczulenia zewnątrzoponowego (54% vs. 64%) i częściej przyjmowały znieczulenie zewnątrzoponowe nieco później w czasie porodu (średnie poszerzenie szyjki macicy przy znieczuleniu, 5,9 wobec 5,4 cm).
Sposób dostawy
Ogólnie rzecz biorąc, wskaźniki cięcia cesarskiego były podobne – 10,9 procent w grupie aktywnego leczenia i 11,5 procent w grupie opieki podstawowej. Iloraz szans dla cięcia cesarskiego (dostosowany do znieczulenia zewnątrzoponowego) wynosił 0,9 (przedział ufności 95%, 0,4 do 1,9) dla kobiet z grupy aktywnego leczenia w porównaniu do grupy leczonej zwykle podczas końcowego protokołu (w którym kobiety z grupy aktywnego zarządzania miały maksymalnie 3 godziny na drugi etap porodu ze znieczuleniem zewnątrzoponowym); iloraz szans wynosił 1,2 (95% przedział ufności, 0,8 do 1,8) podczas początkowego protokołu (z maksymalnie dwiema godzinami dozwolonymi na drugi etap porodu ze znieczuleniem zewnątrzoponowym). Niewielka różnica między tymi dwoma szacunkami wynikała z mniejszej liczby cięć cesarskich podczas drugiego etapu porodu z ostatecznym protokołem. Wyniki były zasadniczo niezmienione, gdy dokonano korekty dla podstawowych cech grup.
Tabela 5. Tabela 5. Sposób dostawy dla uczestników spełniających warunki protokołu według grupy analitycznej. Wystąpił niewielki, ale stały spadek częstości cięcia cesarskiego podczas pierwszego i drugiego etapu porodu, a także częstość porodu czynnego w grupie z aktywną gospodarką (Tabela 5). Żadna z tych różnic nie była statystycznie istotna. W obu grupach częstość cięcia cesarskiego z powodu zaburzeń płodowych była niska (aktywne leczenie, 2,2%, zwykła opieka, 1,2%). W związku z tym całkowite wskaźniki dotyczące cięcia cesarskiego w podgrupie kwalifikującej się do protokołu odzwierciedlają cięcia cesarskie wykonywane z powodu braku pracy.
Mediana czasu porodu wyniosła 6,2 godziny w grupie aktywnego leczenia i 8,9 godziny w grupie opieki podstawowej. Różnice w długości pracy pozostały, gdy grupy były stratyfikowane w zależności od stopnia rozszerzenia szyjki macicy przy pierwszym badaniu.
Komplikacje matek i wyniki niemowląt
Jedyną matczyną komplikacją, która różniła się istotnie częstością pomiędzy grupami była gorączka, która miała mniejszą częstość w grupie aktywnego zarządzania (ryzyko względne, 0,6; przedział ufności 95%, 0,4 do 0,9). Nie stwierdzono istotnej różnicy w występowaniu szeregu innych powikłań, w tym niepokoju płodowego, zerwania łożyska, dystocji barków i szarpnięć pochwy.
Wśród niemowląt nie zaobserwowano znaczących różnic między tymi dwiema grupami pod względem częstości występowania żółtaczki, drgawek, leczenia sepsy, resuscytacji przy porodzie lub przyjęcia na oddział intensywnej terapii noworodków.
[przypisy: oddawanie krwi co ile, wyszukiwarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe nfz, przegladarka skierowan na leczenie sanatoryjne ]

Powiązane tematy z artykułem: oddawanie krwi co ile przegladarka skierowan na leczenie sanatoryjne wyszukiwarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe nfz

Posted by on 4 grudnia 2018

Sposób dostawy