Posted by on 4 grudnia 2018

Tylko dwie niemowlęta w każdej grupie miały pięciominutowy wynik w skali Apgar 5 lub mniej. Chociaż w grupie z aktywną opieką było więcej złamań obojczyka (pięć, w porównaniu z grupą w zwykłej grupie opiekuńczej) i więcej uszkodzeń nerwów w grupie zwykłej opieki (siedem, w porównaniu z dwoma w grupie z aktywną opieką) różnice te mogły być wynikiem przypadku, ponieważ oba zdarzenia były rzadkie. Dyskusja
W tym badaniu klinicznym badaliśmy, czy wdrożenie protokołu aktywnego zarządzania pracą bezpiecznie obniży wskaźnik cięcia cesarskiego u kobiet nieródkowych. Uwzględniliśmy wszystkie elementy protokołu Krajowego Szpitala Macierzyńskiego dotyczące aktywnego zarządzania pracą: zindywidualizowane kształcenie, specyficzne kryteria diagnozy pracy, szczególne etapy zarządzania, stosowanie wysokiej dawki oksytocyny i indywidualne leczenie. Aktywne zarządzanie zostało wdrożone przez osobny personel, aby uchronić się przed uprzedzeniami, które mogłyby powstać, gdyby ten sam personel jednocześnie opiekował się pacjentami w pracy, zarówno zgodnie z protokołem aktywnego zarządzania, jak i standardowej opieki. Ponadto personel zarządzający aktywnie pracował w jednostce dostarczającej, która została fizycznie oddzielona od głównej jednostki świadczącej pracę i dostawę szpitala, co zminimalizowało kontakty między pracownikami przypisanymi do dwóch grup.
Potwierdzono bezpieczeństwo protokołu, w tym stosowanie wysokiej dawki oksytocyny i zarządzanie pracą przez położne. Obserwowano również krótsze porody i zmniejszone występowanie gorączki matki. Nie zaobserwowano jednak oczekiwanego istotnego zmniejszenia częstości cięcia cesarskiego. Ogólna stopa cięcia cesarskiego była praktycznie taka sama w obu grupach. W podgrupie kobiet, które były na niskim ryzyku, ponieważ miały spontaniczny początek porodu w czasie, wskaźnik seksu cesarskiego zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia był nieco niższy w grupie z aktywnym zarządzaniem. Spadek ten nie był ani statystycznie istotny ani klinicznie istotny, ponieważ ogólna częstość cięcia cesarskiego nie uległa zmianie. Pomimo niewielkiej różnicy między grupami w stosowaniu znieczulenia zewnątrzoponowego, różnica ta nie mogłaby być odpowiedzialna za nasze wyniki, ponieważ wszystkie analizy zostały dostosowane pod kątem znieczulenia zewnątrzoponowego.
W innej dużej, randomizowanej próbie aktywnego zarządzania pracą, 6 wskaźnik cięcia cesarskiego zmniejszył się z 14,1 procent do 10,5 procent, a różnica osiągnęła istotność statystyczną tylko po kontrolowaniu wielu czynników. Fakt, że w tym badaniu praca kobiet w obu grupach badawczych była zarządzana przez tę samą pracownicę w tej samej jednostce pracy i dostarczaniu, mogła spowodować odchylenie, które odpowiadało różnicom rzędu wielkości obserwowanych wyników.
Tabela 6. Tabela 6. Praktyki i wyniki w pracy z aktywnym zarządzaniem i zwykłą opieką. Możliwym wytłumaczeniem naszych negatywnych wyników może być efekt Hawthorne7 – to znaczy, ponieważ w badaniu skupiono się na częstości cięcia cesarskiego, częstość w grupie leczenia zwykłego została obniżona. Aby ocenić tę możliwość, porównaliśmy drogi dostarczania i praktyki pracy dla kobiet w zwykłej grupie opiekuńczej, które kwalifikowały się do protokołu dla wszystkich kobiet o podobnym niskim ryzyku, które dostarczyły pierwsze dzieci w ciągu sześciu miesięcy przed rozpoczęciem badania.
[patrz też: lekarz rodzinny kraków, choroba genetyczna definicja, oddawanie krwi co ile ]

Powiązane tematy z artykułem: choroba genetyczna definicja lekarz rodzinny kraków oddawanie krwi co ile

Posted by on 4 grudnia 2018