Posted by on 4 grudnia 2018

Jeśli angioplastyka trwała dłużej niż godzinę, dodatkową dawkę bolusa wynoszącą 5000 jm heparyny można podawać według wyboru lekarzowi pacjentom z grupy heparyny lub można podawać równoważną ilość placebo pacjentom z hirudyną. grupy. Operatorzy pozostawali zaślepieni wynikami badań krzepnięcia i nie dopuszczono żadnego dostosowania szybkości wlewu badanego leku. Jednoczesną dawkę aspiryny (100 do 500 mg raz na dobę) podano w dniu angioplastyki i leczenie to kontynuowano przez co najmniej 14 dni. Kryteria oceny
Skuteczność
Pierwszorzędowym punktem końcowym było przeżycie wolne od zdarzeń w 30 tygodniu po angioplastyce – to znaczy brak śmierci, zawał serca bez tętna, pomostowanie tętnic wieńcowych lub zastosowanie procedury ratunkowej (np. Stentowanie) lub drugiej angioplastyki w poprzednio rozszerzone witryny. Zawał mięśnia sercowego został zdiagnozowany na podstawie nowych fal Q (zgodnie z Kodeksem Minnesota13) lub wzrostu poziomu kinazy kreatynowej w surowicy do ponad dwukrotnej górnej granicy prawidłowego zakresu, z jednoczesnym zwiększeniem frakcji MB. Jeśli stent został wszczepiony planowo po wstępnej angioplastyce (tj. Nie jako część procedury ratunkowej), implantację uznano za równoważną drugiej angioplastyce. Drugą angioplastykę lub operację pomostowania należy poprzedzić typowymi objawami dławicowymi lub, jeśli wystąpiły nietypowe objawy dławicowe, za pomocą elektrokardiograficznego dowodu niedokrwienia mięśnia sercowego w spoczynku lub podczas wysiłku oraz stwierdzonego angiograficznie zwężenia większego niż 50% na podstawie oględzin.
Drugorzędowe punkty końcowe były następujące: każda z szeregu zdarzeń klinicznych, które obejmowały zgon z przyczyn sercowych, niezakończony zgonem zawał mięśnia sercowego, pomostowanie tętniczo-wieńcowe (lub zastosowanie procedury ratunkowej), drugą angioplastykę i stan dławiący (zgodnie z system klasyfikacji Kanadyjskiego Towarzystwa Kardiologicznego10) podczas 30-tygodniowej oceny kontrolnej; wystąpienie któregokolwiek z tych zdarzeń w ciągu 96 godzin po rozpoczęciu leczenia; minimalna średnica światła rozszerzonych miejsc mierzona za pomocą ilościowej angiografii wieńcowej podczas 26-tygodniowej oceny kontrolnej; oraz każdej zmiany w minimalnej średnicy światła rozszerzonych miejsc od razu po angioplastyce do dalszej angiografii w 26 tygodniu.
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo oceniono pod kątem krwawienia i innych powikłań. Krwawienie zaklasyfikowano jako poważne, jeśli było jawne i doprowadziło do obniżenia poziomu hemoglobiny o co najmniej 2 g na decylitr; jeśli wymagało to transfuzji dwóch lub więcej jednostek pełnej krwi lub upakowanych komórek; lub jeśli wystąpił wewnątrzczaszkowy, pozaotrzewnowy lub w miejscu dużego stawu.14 Niewielkie krwawienie zdefiniowano jako jawne krwawienie, które nie spełniało tych kryteriów.
Angiografia i ocena krzepnięcia
Dla każdego pacjenta angiografię naczyń wieńcowych uzyskano w standaryzowany sposób bezpośrednio przed i zaraz po angioplastyce, a następnie w sześciomiesięcznej ocenie kontrolnej. Angiogramy analizowano w rdzeniu laboratoryjnym z Systemem Analizy Krążenia Angiograficznego.15,16
Próbki krwi do pomiaru krzepnięcia uzyskiwano w regularnych odstępach czasu przed i po angioplastyce
[podobne: młody jęczmień trawa mielona, miody polskie, wolumetria cena ]