Posted by on 8 lipca 2018

Pobór monowalentnej szczepionki rotawirusowej następnie wzrósł, co pozwoliło nam ocenić związek pomiędzy otrzymaniem szczepionki a wgłaskaniem w populacji USA. Metody
Projekt badania
Projekt VSD to wspólny wysiłek Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) oraz kilku zintegrowanych organizacji opieki zdrowotnej, z których sześć uczestniczyło w tym badaniu: Grupowa Spółdzielnia Zdrowia, Seattle; Kaiser Permanente Northwest, Portland, OR; Kaiser Permanente Northern California, Oakland; Kaiser Permanente Southern California, Pasadena; Kaiser Permanente Colorado, Aurora; i Marshfield Clinic Research Foundation, Marshfield, WI.8 Dane elektroniczne dotyczące szczepień i korzystania z opieki zdrowotnej – w tym kody diagnozy oparte na Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, Dziewiątej Rewizji, Modyfikacji Klinicznej (ICD-9-CM) ze szpitali, oddziałów ratunkowych, i ambulatoryjne – są co tydzień aktualizowane w celu prowadzenia obserwacji zdarzeń niepożądanych po szczepieniu.
Przestudiuj badanie
Badanie zostało sfinansowane przez CDC. Protokół został zatwierdzony przez instytucyjną komisję odwoławczą w każdym miejscu i został uznany przez CDC za nadzór nad zdrowiem publicznym.
Uczestnicy badania
Nasze badanie obejmowało niemowlęta w wieku od 4 do 34 tygodni, które otrzymały co najmniej jedną dawkę szczepionki dziecięcej. W przypadku monowalentnej szczepionki rotawirusowej dawki były ograniczone do dawek pomiędzy 4 a 20 tygodniem dla dawki oraz pomiędzy 10 a 34 tygodniem dla dawki 2. Zidentyfikowaliśmy wszystkie wizyty w szpitalu i pogotowiu na obecność wgłobienia występującego od do 30 dni po monowalentnym szczepieniu rotawirusem przy użyciu kodów ICD-9-CM ( 543,9, inna i nieokreślona choroba dodatku, w tym wgłobienie i 560.0, wgłobienie ), które były ograniczone do pierwszego kodu podanego w czasie życia dziecka. Dokonaliśmy przeglądu dokumentacji medycznej z wykorzystaniem definicji Brighton Collaboration9 dla wszystkich podejrzewanych zdarzeń wgłobienia, które wystąpiły w ciągu 7 dni po każdym szczepieniu, z wyjątkiem dnia 0 (dzień szczepienia). Recenzenci lekarzy byli świadomi rodzaju szczepionki, która została podana.
Monitorowanie wgłobienia
W celu sekwencyjnego monitorowania wgłobienia po monowalentnym szczepieniu przeciw rotawirusom, ustaliliśmy poziomy tła za pomocą kodowanych ICD-9-CM, skomputeryzowanych danych dotyczących oddziałów ratunkowych i wizyt w szpitalu bez przeglądu medycznego.7 Rozliczono stawki według tygodnia i miejsca i ograniczył analizy do lat 2001-2005, aby zminimalizować obciążenie wynikające z ewentualnych trendów świeckich i wykluczyć daty, w których jednowartościowe i pięciowartościowe szczepionki były zarówno w użyciu, jak i
[przypisy: cyklopiroksolamina, metamina, wyposażenie stajni ]

Powiązane tematy z artykułem: cyklopiroksolamina metamina wyposażenie stajni