Posted by on 9 września 2018

Różnica ryzyka wynosiła 4,4 na 100 000 niemowląt otrzymujących dwie dawki monowalentnej szczepionki rotawirusowej w porównaniu z pierwszymi 2 dawkami szczepionki z rotawirusem pentawalentnym. Dyskusja
W sekwencyjnych analizach monitorujących zaobserwowaliśmy zwiększone ryzyko wgłobienia w ciągu 7 dni po podaniu dowolnej dawki monowalentnej szczepionki rotawirusowej. Zastosowaliśmy te same sekwencyjne metody monitorowania, które stosowaliśmy w poprzednich badaniach VSD, w których nie stwierdzono zwiększonego ryzyka wystąpienia wgłobienia po podaniu szczepionki z pięciowartościowym rotawirusem.6,7 Przeprowadziliśmy także analizę skupień i równoległą analizę porównującą ryzyko po podaniu monowalentnym. po szczepieniu rotawirusem szczepionką po rotawirusach pięciowartościowych. Wszystkie trzy analizy wykazały zwiększone ryzyko wystąpienia wgłobienia w ciągu pierwszego tygodnia po monowalentnym szczepieniu rotawirusem.
Nasze badanie miało kilka mocnych stron. Dane szczepień VSD zostały wcześniej udowodnione jako dokładne, a wartości tła, które wykorzystaliśmy do obliczenia oczekiwanych wartości w analizie sekwencyjnej, obliczono z tego samego źródła danych, które zastosowano w naszej populacji badawczej. Nasze odkrycia nie są podatne na błędy selekcji w wyniku praktyk zgłaszania lekarzy, ponieważ VSD przechwytuje większość szczepień i mieliśmy 100% dostęp do całej dokumentacji medycznej.
Potencjalnym ograniczeniem tego badania jest zastosowanie niepotwierdzonych przypadków wgłobienia w analizach sekwencyjnych. Jednak zarówno wskaźniki tła wykorzystane do obliczenia oczekiwanej liczby przypadków, jak i zaobserwowane przypadki zostały ograniczone do ustawień w szpitalu i na oddziale ratunkowym. Ograniczenie do takich ustawień wykazało wcześniej, że przypadki oparte na tych kodach ICD-9-CM mają dodatnią wartość predykcyjną około 75% w danych VSD7 oraz w bieżącym badaniu. Ponadto, nasza analiza porównująca monowalentną szczepionkę z pięciowalentną szczepionką obejmowała tylko przypadki, które zostały potwierdzone na podstawie przeglądu dokumentacji medycznej.
Kolejnym potencjalnym problemem związanym z naszą sekwencyjną analizą jest możliwy wpływ trendów czasowych. Uważamy, że nie jest to prawdopodobne, ponieważ nie zaobserwowano zwiększonej częstości po pięciowartościowym szczepieniu przeciw rotawirusom, w porównaniu do wskaźników historycznych. Ponadto równoczesne porównanie z pięciowartościowym szczepieniem rotawirusem wykazało również zwiększone ryzyko związane z monowalentną szczepionką.
Nasza zaktualizowana analiza szczepionek rotawirusowych pięciowartościowych obejmowała prawie 1,3 miliona dawek i nadal nie stwierdzono znaczącego zwiększonego ryzyka wgłobienia. Względne ryzyko po pierwszej dawce szczepionki rotawirusowej pięciowartościowej wynosiło 2,63 (95% CI, 0,72 do 6,74). Ta analiza obejmowała wszystkie zarejestrowane elektronicznie diagnozy bez potwierdzenia na wykresie przypadków; po analizie dokumentacji medycznej potwierdzono tylko dwa z czterech przypadków, które wystąpiły po przyjęciu dawki 1
[patrz też: dentysta dla dzieci warszawa, wyszukiwarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe nfz, trzustka a cukrzyca ]

Powiązane tematy z artykułem: dentysta dla dzieci warszawa trzustka a cukrzyca wyszukiwarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe nfz

Posted by on 9 września 2018