Posted by on 10 lipca 2018

Po pierwsze, w przypadku braku prospektywnej oceny przypadku i szczegółowych informacji klinicznych, niektóre zdarzenia wynikowe mogły reprezentować opóźnione następstwa wcześniejszych zdarzeń zakrzepowych. Na przykład, ambulatoryjny, u którego żylna choroba zakrzepowo-zatorowa jest diagnozowana w 2 tygodnie po porodzie, który następnie jest hospitalizowany z objawami żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej 8 tygodni później, błędnie wydawałby się mieć pierwsze zdarzenie zakrzepowe w 10 tygodniu po porodzie. Ten scenariusz sztucznie zwiększyłby pozorny czas między dostawą a wynikiem, a tym samym promowałby nasze dane szacunkowe w późniejszym okresie poporodowym. Uważamy jednak, że ta możliwość prawdopodobnie nie wpłynie znacząco na nasze wyniki. Chociaż nie udało nam się uchwycić niektórych przypadków żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, która została zdiagnozowana całkowicie w warunkach ambulatoryjnych, prawie wszystkie diagnozy udaru niedokrwiennego i ostrego zawału mięśnia sercowego są dokonywane w oddziale ratunkowym i skutkują hospitalizacją, 31,32 i naszą analizą tych tętnic. same zdarzenia były zgodne z naszą ogólną analizą. Ponadto nasze szacunki dotyczące wielkości ryzyka zakrzepowego w ciągu 6 tygodni po porodzie ściśle pokrywają się z wynikami wcześniejszych badań, które zawierały szczegółowe informacje kliniczne, co sugeruje, że nie często brakowało zdarzeń zakrzepowych i błędnie przypisywaliśmy je do późniejszych okresów. Po drugie, pacjenci mogli być stopniowo traceni do obserwacji w ciągu roku 24 tygodni po porodzie z powodu niezarejestrowanej śmierci pozaszpitalnej lub emigracji z Kalifornii, a to również wpłynęłoby w górę na nasze szacunki. Uważamy jednak, że jest to mało prawdopodobne, ponieważ znaleźliśmy te same wyniki w zagnieżdżonej analizie przypadku, która była ograniczona do pacjentów, o których wiadomo było, że żyją i są obserwowani przez cały okres badania. Po trzecie, wrażliwość kodów diagnostycznych, które wykorzystaliśmy do określenia czynników ryzyka zakrzepicy, nie została zwalidowana, dlatego analizy podgrup mogą nie wykryć prawdziwych interakcji między określonymi czynnikami ryzyka – szczególnie między obecnością pierwotnego stanu nadkrzepliwości a paleniem – oraz czas trwania ryzyka zakrzepowego po porodzie. Po czwarte, brakowało danych z federalnych zakładów opieki zdrowotnej, które stanowią 3,1% obiektów w Kalifornii Aktualne wytyczne zalecają, aby pacjenci z grupy wysokiego ryzyka otrzymywali profilaktyczną terapię przeciwzakrzepową przez 6 tygodni po porodzie, ale zalecenia te opierają się głównie na opinii eksperckiej1. Czas trwania leczenia, który najlepiej równoważy ryzyko zakrzepicy z ryzykiem krwawienia34, 35 pozostaje niepewny. 36 Nasze wyniki sugerują, że należy zbadać ryzyko i korzyści wynikające z kontynuowania leczenia dla kobiet wysokiego ryzyka powyżej 6 tygodni po porodzie Ponadto, klinicyści, którzy oceniają możliwe objawy zakrzepicy u kobiet po porodzie, powinni uznać, że ryzyko pozostaje zwiększone przez co najmniej 12 tygodni po porodzie, chociaż bezwzględne ryzyko wystąpienia zdarzeń zakrzepowych powyżej 6 tygodni po porodzie jest niewielkie.
[hasła pokrewne: ekrany bezszwowe, polcortolon, fitamina ]

Powiązane tematy z artykułem: ekrany bezszwowe fitamina polcortolon