Posted by on 1 sierpnia 2018

Klasy terapeutyczne zostały zdefiniowane zgodnie z kryteriami American Therapeutic Therapeutic Therapeutic Therapeutic, które są stosowane w klasyfikacji leków dla formulacji Medicaid i Medicare Part D. Klasy lekowe zostały uwzględnione w inicjatywie cen referencyjnych, jeśli istniały znaczne wahania cen między terapeutycznie równoważnymi produktami. Klasy terapeutyczne obejmujące złożone i drogie leki specjalistyczne nie zostały uwzględnione w programie, ale nadal podlegały wielopoziomowemu formularzowi, aby umożliwić RETA Trust zdobycie doświadczenia w stosowaniu cen referencyjnych w mniej złożonych i kosztownych lekach. W ramach inicjatywy dotyczącej cen referencyjnych płatność z funduszu RETA Trust była ograniczona do ceny najtańszego leku w każdej kategorii terapeutycznej. Pacjenci, którzy używali narkotyków, za które producenci naliczali ceny, które były wyższe niż cena leku referencyjnego, zostali powiadomieni, że dostępne są tańsze alternatywy. Zostali również poinformowani, że powinni omówić alternatywne rozwiązania ze swoimi lekarzami. Jeśli lekarze sądzą, że pacjenci mieliby niedopuszczalne skutki uboczne lub nie mieli reakcji na produkt referencyjny lub gdyby lek był przeciwwskazany z powodu innych czynników klinicznych, złożyliby wniosek o zwolnienie do sprawdzenia przez personel kliniczny w zarządzie apteki i świadczeń zakontraktowane przez Trust RETA. Polityka grupy polegała na przyjęciu wszystkich wniosków o zwolnienie lekarskie, które zawierały kliniczne uzasadnienie dalszego stosowania drogiego leku, aw takich przypadkach płacenie za droższy lek. Jednak w przypadku braku interwencji lekarza pacjenci, którzy nadal stosowali leki o najwyższej wartości, byli zobowiązani do samodzielnego uregulowania różnicy w cenie.
Roszczenia z apteki i dane grupy porównawczej
Otrzymaliśmy roszczenia apteczne poniesione od lipca 2010 r. Do 31 grudnia 2014 r. Od RETA Trust. Roszczenia zawierały identyfikator leku (krajowy kod antynarkotykowy, skład, dawkę i dni leczenia), cenę zapłaconą (dozwolona opłata i kopie) oraz cechy demograficzne pacjentów (płeć, status pracownika lub zależnego oraz kod pocztowy zamieszkania). Ceny leków i copaymenty pacjentów były obliczane w ujednoliconym miesięczniku. Plik danych narkotykowych RETA Trust zawiera 573 456 recept w okresie 5 lat. Otrzymaliśmy również plik zawierający klasę terapeutyczną, do której przypisano lek i referencyjny (najniższy koszt) lek dla tej klasy.
Trendy cen farmaceutycznych odzwierciedlają wprowadzanie nowych leków, wzrost cen starszych leków, wygaśnięcia patentu, nową konkurencję rodzajową, zmiany w reklamie bezpośredniej konsumenta, zmiany w finansowanych przez producenta programach wsparcia dla pacjentów i inne czynniki. Aby ocenić wpływ referencyjnych cen na wybór leków i ustalanie cen, konieczne jest kontrolowanie zmieniających się charakterystyk rynków oraz cech pacjentów. Jako grupa porównawcza, w ramach której oceniamy doświadczenie w funduszu RETA Trust, uzyskaliśmy 549 885 oświadczeń farmaceutycznych od zaufania do zdrowia, które przysługiwało związkowi zawodowemu, który utrzymywał formułę leku w przypadku środków podobnych do tych dla Trustu RETA, ale nie wdrożyło cennik
[podobne: trzustka a cukrzyca, dentysta dla dzieci warszawa, przegladarka skierowan ]

Powiązane tematy z artykułem: dentysta dla dzieci warszawa przegladarka skierowan trzustka a cukrzyca

Posted by on 1 sierpnia 2018